Ulusal Kargo 0507 996 61 99

ACS 500 tonluk Cyclone Idai yardımcısı uçtu

ileulusal

ACS 500 tonluk Cyclone Idai yardımcısı uçtu

Air Charter Service, Cyclone Idai’yi takiben 500 ton insani yardımın yanı sıra Mozambik’e giden doktorları taşımak için uçak kiraladı.

Cyclone, Mart ayında Mozambik, Malavi ve Zimbabve’de dolaşarak en az 700 kişinin öldüğünü ve üç milyon kişinin insani yardıma ihtiyacı olduğunu söyledi.Ulusal Kargo

O zamandan beri, Air Charter Service, çeşitli yardım kurumları ve hükümetlerle birlikte, kolera aşıları, su arıtmaları, sivrisinek ağları ve brandaları içeren kargo yüklerini beraberinde yorulmadan çalıştı.

Air Charter Service’in kargo grup direktörü Dan Morgan-Evans şunları söylüyor: “Bir sahra hastanesini X-ray makineleri ve 4 x 4 araçlar da dahil olmak üzere bölgeye götüren bir uçuşumuz bile oldu. Toplamda, Antonov 12s ve Ilyushin 76’lardan Boeing 747-400 ve Boeing 777’lere kadar çeşitli uçaklarda 480 tondan fazla ekipman için uçak kiraladık. ”

Kuzey Amerika, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’daki ofislerin hepsi çabaya katıldı ve ayrıca Beam, Mozambik’teki 80 doktoru taşıyan Boeing 737’ye sahipti.

Yazar hakkında

ulusal administrator

Bir cevap yazın

Call Now Button
× How can I help you?