Ulusal Kargo 0507 996 61 99

Anlaşılmayacak Brexit’te nesli tükenmekte olan türlerin ticareti konusunda rehberlik

ileulusal

Anlaşılmayacak Brexit’te nesli tükenmekte olan türlerin ticareti konusunda rehberlik

İngiltere Uluslararası Taşımacılık Birliği (BIFA) tarafından düzenlenen yeni bir etkinliğin ardından

İngiltere’nin Çevre, Gıda ve Kırsal İşleri Dairesi (DEFRA) Nesli Tükenmekte Olan Türlerin Uluslararası Ticaretine İlişkin Sözleşme (CITES) hakkında ek rehberlik yapmıştır.Ulusal Kargo

İngiltere’nin yük taşımacılığı sektörünü temsil eden ticaret birliği genel müdürü Robert Keen şöyle diyor: “Brexit’in sonuçlarından biri, nakliye şirketleri ve gümrük acentelerinin daha önce bulunmadıkları rejimlerde yer alacağı yönünde olacak.

“Böyle bir alan, insanların düşündüğünden çok daha geniş olan CITES.

“BIFA üyeleri, AB’de üretilen ve örneğin kertenkele, yılan veya timsah derileri kullanan ve şu anda İngiltere’ye serbestçe ithal edilen bu rejimin kapsadığı ürünlerin hareketinin Brexit’ten sonra nasıl etkilenebileceği konusundaki endişelerini dile getirdiler.

“BIFA, DEFRA’dan daha fazla rehberlik istedi;

“Bu toplantının ardından, hükümet dairesi İngiltere’nin AB’yi bir anlaşma yapmadan terk etmesi durumunda kullanılmak üzere daha fazla ve daha geniş bir kılavuz yayınladı; bu, nesli tükenmekte olan hayvanların, bitkilerin nakliyesinde nasıl ticaret yaptıklarını, seyahat ettiklerini ya da bunlarla ilgilendiklerini belirten veya bunların ürünleri etkilenir.

“Rehberlik, ro-ro hizmetleri için özel rehberlik de dahil olmak üzere CITES tarafından belirlenen limanlar listesi hakkında daha fazla bilgi içermektedir.

“İngiltere nakliye taşımacılığı sektörü adına temsil eden ve lobiler yapan bir kurum olarak, bu, BIFA’nın, İngiltere’nin görünür ithalatının önemli bir kısmının nakliyesini yapmaktan sorumlu olan üyelerine yardımcı olmak için yaptığı çalışmalara mükemmel bir örnektir. ihracat ticareti. ”

Yazar hakkında

ulusal administrator

Bir cevap yazın

Call Now Button
× How can I help you?