Ulusal Kargo 0507 996 61 99

Myanmar’da çığır açan hava kargoları

ileulusal

Myanmar’da çığır açan hava kargoları

Myanmar, hava kargo altyapısını, ülkenin ana hava yolu kapısı olan

Yangon Uluslararası Havalimanı’ndaki (YIA) yeni bir tesisin nimetiyle modernize etmeye başladı. Nimet töreni, YIA’da yeni ve modern bir kargo deposu olan Mingalardon Cargo’nun başlatılması için çığır açan bir ikiye katladı.Ulusal Kargo

Mingalardon “Pistin Güney ucuna yakın konumlanmış, bir hektarlık bir alana inşa edilen yeni tesis, hava kargo ihracatını ve ithalatını arttırılmış depolama ve yüksek kaliteli bir kargo deposundan istenen diğer tüm hizmetleri içeren entegre tesislere sahip olacak” dedi. Kargo Hizmetleri (MSC) kendi web sitesi aracılığıyla söyledi

Mingalardon, “İnşaat çalışmaları devam ediyor ve yaklaşık 14 ay sürecek ve tesisin 2020 yılına kadar hazır olacağı tahmin ediliyor” dedi.

Yeni bina, şimdiye kadar Katar Havayolları’nı izleyerek çalışanlarını eğiten Mingalardon için önemli bir genişleme. Şirket ayrıca, web sitesine Singapur Sendikası (SQ) tarafından Operasyonel Güvenlik ve Süreç (Kalite) Denetimi yaptı.

Şimdiye kadar sadece MCS Myanmar’da hava yoluyla ihracat yapmak için hizmet veriyor. Bununla birlikte, MC-Jalux Havaalanı Hizmetinin, kargo hizmeti vermek için Mandalay Uluslararası Havaalanı’nda yeni bir kargo terminali kurduğu bildiriliyor.

Ülkenin kuzeyindeki Mandalay, Myanmar’ın orta ve üst bölgelerinden meyve ve çiçekler, Myanmar’ın üst bölgelerinden el işi ve endüstriyel ürünler gönderebilir.

Yangon, Myanmar’ın ticari başkentidir ancak henüz önemli bir üretim kapasitesine sahip değildir.

Altyapı iyileştirme, Myanmar’da, düşük tabandan da olsa, artan ihracat ve ithalat hacminin, ülke dünya ticaret sistemine girerken eski ve harap bir altyapıya çarptığı büyük bir sorundur.

Yazar hakkında

ulusal administrator

Bir cevap yazın

Call Now Button
× How can I help you?