Ulusal Kargo 0507 996 61 99

Yabancı Havada Tay Havayolları tartışmalara

ileulusal

Yabancı Havada Tay Havayolları tartışmalara

Hava kargoları, Yeni Zelanda’daki denizaşırı seçmenlerden gönderilen oyların tartışmalı olarak geçersiz kılınmasıyla Tayland’daki siyasi argümanın bir parçası haline geldi.

Resmi ulusal haber ajansı NNT tarafından yapılan açıklamaya göre, Thai Airways, Yeni Zelanda’daki Taylandlı seçmenlerin oy kullandığı kutucuğun 23 Mart akşamı Pazar seçiminin ardından Tayland’a geldiğini doğruladı.Ulusal Kargo

Bu, denizaşırı seçimleri yapan Seçim Komisyonunun sayılmayacak kadar geç geldikleri oylarını geçersiz kıldığı eski bir versiyonla çelişiyor.

NNT, “Thai Airways Uluslararası Başkanı Sumeth Damrongchaitham, Yeni Zelanda’daki oylamaların oy kullanmanın cumartesi akşamı Suvarnabhumi Uluslararası Havaalanına ulaştığını, ancak Dışişleri Bakanlığı tarafından Pazar günü 07: 30’da alındığını söyledi.

NNT, “Sumeth, 2200’de Yeni Zelanda’nın Auckland’dan ayrıldığını ve aynı gün saat 8.30’da Thai Airways’in kargo merkezine ulaştığını söyledi.” Dedi.

Thai Airways kendi web sitesinde böyle bir iddiada bulunmaz ve yetkilileri daha fazla yorum yapmak için uygun değildir.

Sumeth’in yorumu, başlangıçta “şımarık” ilan edilen oyların 23 Mart’ta geldiğini, ancak 26 Mart’ta AK’ye teslim edileceğini doğrulayan ve sonrasında komisyon üyelerinin bu oylara girip girmeyeceğine karar verdiğini doğrulayan Seçim Komisyonu genel sekreteri Jarungvith Phumma tarafından yinelendi. sayılmak

Yeni Zelanda’nın genel seçimler için yaptığı denizaşırı oylamaların “geç teslimat” iddiası nedeniyle geçersiz kılınmasından sonra, Ada ülkesinde oy kullanmak üzere tescil edilen Thais, Seçim Komisyonunun kararını protesto etmek için öfkelerini verdi.

Komisyondan birkaç dakika sonra, Salı günü öğleden sonra yapılan 1.542 denizaşırı oylamanın geçersiz kılındığını duyurdu. Wellington’da oy kullanmak için kayıt yaptıran Facebook kullanıcısı Soracha Boonmee komisyonun çalışmalarını kınadı sayfasında yayınladı.

Soracha, “Verimsiz, sorumsuz ve haksız” dedi . “Oy verme hakkım için çok fazla savaştım, ama sonunda böyle berbat bir iş yüzünden hakkımı kaybettim? Bana Uber ücretimi geri ver! ”

Yazar hakkında

ulusal administrator

Bir cevap yazın

Call Now Button
× How can I help you?